El contenido de esta página requiere una versión más reciente de Adobe Flash Player.

Obtener Adobe Flash Player

Vanguardia
FAQ

 

  1. 01- Z jakich materiałów zbudowane są wyroby ECOPIEDRA?

ECOPIEDRA to doskonała zaprawa cementowa w której skład wchodzi piasek kwarcowy, lekkie kruszywa oraz cementy typu CEM I 42,5R lub BL II/A-L 42,5R, zależnie od produkowanego modelu.

02- Jakie korzyści możemy zauważyć podczas realizacji projektów przy stosowaniu kamienia sztucznego w porównaniu z kamieniem naturalnym?

• Wykonanie projektu staje się łatwiejsze prostsze i szybsze.
• Montaż może odbywać się bez użycia sworzni, jako że ECOPIEDRA jest materiałem o wiele lżejszym od kamienia naturalnego.
• Parametry wydajności wykładania materiału na metr kwadratowy są o wiele wyższe.
• Redukcja czasu wykładania/ godzin pracy przypadających na montera materiału powoduje obniżenie kosztów.
• Powierzchnia płytek jest specjalnie przygotowana do uzyskania większej przyczepności przy zastosowaniu odpowiedniego środka mocującego.

03- Czy produkty ECOPIEDRA spełniają wymogi obowiązujących norm?

Nasz produkt został objęty certyfikowanym Systemem Zarządzania, co oznacza ścisłe kontrole jakości zgodnie z normą UNE EN ISO 146618:06 Aglomaraty kamienne. Terminologia i Klasyfikacja.

Testy kontrolne spełniają wymogi określone przez Dział ds. Jakości zgodnie z wcześniej cytowaną normą, które z kolei są przedstawione na kartach danych technicznych każdego z wyrobów wyprodukowanych przez ECOPIEDRA S.L.

04- Z biegiem czasu materiał się starzeje. W przypadku omawianych produktów zauważa się zmiany w kolorze na widocznej powierzchni materiału?

Nie, starzenie się materiałów ECOPIEDRA jest takie samo jak w przypadku dowolnego innego materiału używanego w budownictwie do okładania powierzchni ścian wewnętrznych lub zewnętrznych.

05- Jaką gwarancję daje nam zakup produktów ECOPIEDRA w odniesieniu do produktów konkurencji o takim samym zastosowaniu?

Gwarancja produktów ECOPIEDRY to pomyślnie wdrożony System Zarządzania Jakością, w ramach którego zarówno proces produkcji jak i materiał końcowy są poddawane ścisłej kontroli.

06- Istnieje możliwość spotkania na jednej samej powierzchni do pokrycia elementów o takim samym kształcie i kolorze?

Możliwość natrafienia na płytki tego samego kształtu i koloru jest bardzo niewielka, jako że w procesie produkcji zwraca się szczególną uwagę na to, aby kształty i kolory nie powtarzały się w ramach tego samego modelu. Oprócz tego mamy do  dyspozycji szeroki wybór formatów na składzie, co pozwala na uzyskanie optymalnej heterogeniczności naszych produktów.

07- Z jakimi trudnościami można się spotkać w przypadku układania płytek ECOPIEDRA na kominkach?

Do tej pory nie spotkaliśmy się z żadnymi trudnościami przy montażu okładzin ECOPIEDRA na kominkach zewnętrznych czy wewnętrznych, jesli tylko montaż odbywa się zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na potrzeby klientów w naszych katalogach, odpowiednio dla każdego rodzaju wykładanej ściany.

Jedynie zaleca się, aby wewnątrz kominków funkcjonujących wybierać materiały ogniotrwałe, które wspomagają utrzymanie wartości opałowej używanych paliw stałych.

08- Można instalować płytki ECOPIEDRA na dowolnej powierzchni (rodzaju oblicowania ściany)?

Tak, pod warunkiem zastosowania się do wytycznych podanych w instrukcjach montażu zamieszczonych na potrzeby klientów w naszych katalogach, odpowiednio dla każdego rodzaju wykładanej ściany.

09- Jaki klej poleciłby Pan użyć do mocowania okładziny?

ECOPIEDRA zaleca używanie Kleju cementowego typu C2 oraz Zaprawy do fugowania  M-7,5 marki ECOCEMENT, które są wyrobami spełniającymi wymagania Dyrektywy 89/106/WE dotyczącej wyrobów budowlanych. Zaprawa do fugowania przeznaczona do modeli w formacie płytek jest dostępna w różnych odcieniach, tak aby fugi mogły odpowiadać kolorowi wybranego modelu. Obydwa materiały zostały przetestowane zgodnie z obowiązującą normą europejską oraz zatwierdzone jako spełniające wymogi normatywne.

10- Jaka jest wydajność przy wykładaniu materiałami ECOPIEDRA?

Wydajność zależy od rodzaju kładzionego modelu.

  • Modele w postaci paneli:Wydajność kładzenia płytek w m2 na robotnika wynosi około 14m2 na dzień.

Modele pojedyncze z fugami:Wydajność kładzenia płytek w m2 na robotnika wynosi między 7 i 8m2 na dzień.

ECOPIEDRA: C/ Emiliano Barral, 16 • 28043 Madrid • At. Cliente: +34 91 519 99 35
comercial@ecopiedra.com • NIF: B 81-225211 • Ustawa o ochronie danychLegal Notice

¡CSS Válido!   TAW

Korzystając z tej strony akceptujesz użycie plików cookie własne i osób trzecich dla nawigacji i analizy spersonalizowanej treści.       blisko       Więcej informacji